bazilika 2

Začimbne rastline, ki jih uporabljamo pri kuhanju.
poper, curry, timijan, peteršilj, lovor, majaron, bazilika, rožmarin, čemaž, ...

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

bazilika 2

OdgovorNapisal/-a b_k » 23 jun 2004, 03:19

Lep pozdrav!

Imam problem z baziliko, namreč, listi se ji vedno bolj gubajo. to se mi je dogajalo tudi prejšnjo sezono. zalivam je ne preveč - ko je suha, imam jo v bloku na balkonu, ki je obrnjen na Z. neposredno sonce nanjo ne sije, ker senčim. "skubim" jo v mejah normale. substrat ni kriv, ker imam v vsakem loncu drugega, rezultat pa je pri obeh rastlinah enak. ji je prevroče?
b_k
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 16 apr 2004, 03:58

OdgovorNapisal/-a mina » 23 jun 2004, 07:39

si pogledal za škodljivce? Lani sem imela na moji pršice in rdečega pajka (nemogoče odstranit), letos imam uši. sončna pripeka baziliki škodi, ampak ti praviš, da to ni problem. Sama vročina pa ne bi smela, če je zalita. Če jaz počakam, da je substrat suh, se že poveša, zato zalivam skozi na vlažno.
mina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 03 maj 2004, 12:23

Re: bazilika 2

OdgovorNapisal/-a Tjasika » 09 avg 2010, 17:00

zivjo!

Pri meni je pa podobna situacija.Baziliko imam že celo poletje na balkonu.V mesecu juliju sem jo samo prestavila s sončne strani,ker mi je zacela rumeneti.Dobila je take male rumene pikice in sem mislila da je krivo premočno sonce.Zdaj je pa že zelo velika,raste normalno a ima še vedno same pike po listih in zraven še rahlo rjavkaste konce listov.Pregledala sem jo in nima nobenih uši ali rdečih pajkov,nikjer! sploh ne vem kaj ji ne paše,zalivam jo redno in normalno, tudi gnojim.

Prosim za pomoč :cry:

lp
Tjasika
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 06 apr 2010, 19:45

Re: bazilika 2

OdgovorNapisal/-a Lorelay » 02 okt 2010, 17:00

Dokler nisem bazilike posejala na vrt sem imela vedno probleme z njo...Na vrtu pa brez problema...Mi je nardila cel grmiček in lepo zacvetela...Jaz mislim, da ji paše samo jutranje sonce in vrtna zemlja :wink:
Lorelay
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 18 sep 2007, 16:38
Kraj: Gorenjska


Vrni se na Začimbne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost