Še ena mojstrovina arhitektov avstrijskega cesarstva.
Wüstenhaus ali puščavska hiša je obnovljen rastlinjak iz leta 1904, kateri se je prvotno imenoval Sonnenuhrhaus ali hiša s sončno uro .Ime so mu dali, ker je imel na južni fasadi sončno uro. Arhitekt te mojstrovine je bil dvorski arhitekt Alphons Costudis.
Sprva je bil namenjen prezimovanju avstralskih in južnoameriških eksotičnih rastlin.
V času bombandiranja Dunaja med drugo svetovno vojno, ko je bila hiša palm uničena je pa služil za zavetišče rastlin iz hiše palm, saj je ta rastlinjak bil zelo malo poškodovan.
Leta 1998 so se pojavile ogromne korozije na kovinski konstrukciji in so ga morali zapreti zaradi saniranja. Takrat so prišli do ideje, da bodo naredili puščavsko hišo oz. rastlinjak s puščavsko klimo in temu primernimi rastlinami in živalmi.
2004 je bila otvoritev tako imenovane puščavske hiše katera je arhitektonsko gledano kombinacija zidanega dela in steklenjaka v kovinski izvedbi.
Severna stran je zidana; južna stran in streha pa je steklena.
Lepotec meri v dolžino 95 m, širina mu je 14,5 m in v višino 15 m; skupne površine je 1.300 m2.
Na tej površini je razstavljenih ogromno kaktusov, sukulent , ptic, rib in plazilcev- skratka to kaj spada v takšno okolje.
Kot zanimivost je v tem rastlinjaku najstarejši sukulent v loncu » Fockea » star komaj 800 let. Lahko bi še našteval ampak nima smisla, sami si oglejte
Za več informacij
www.zooviena.at/wuestenhaus.htm