umetna svetloba

Vsi pripomočki, potrebni za pravilno in uspešno vzgojo sobnih rastlin(Lončki, zemlja, pesek, podstavki, ...).

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Evterpe » 15 dec 2003, 15:39

izi, imena vcasih lazejo..

IndigoGirl, super! Upam, da bodo moje rozce tudi tako zadovoljne!
A zamenja se jo tudi ce ne crkne?

LP, Ursa
Evterpe
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 28 okt 2003, 15:36
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a IndigoGrl » 15 dec 2003, 18:06

http://retirees.uwaterloo.ca/~jerry/orc ... luorescent

na tej strani je razloženo zakaj se mora zamenjati (tudi če ne crkne). Klikni na flourescent lightning. lp Maja
IndigoGrl
Guru
Guru
 
Prispevkov: 145
Pridružen: 11 sep 2003, 21:04
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a West » 11 jan 2004, 22:45

IndigoGrl je napisal/-a:zdravo!

ok bom vam zaupala kako se obnese: imam jo 30-40 cm nad orhidejami in moje baby orhideje (manj kot 5 cm) veselo rastejo(novi listi, korenine) tiste večje ali cvetijo ali poganjajo nove liste ali pa ne počenjajo nič...Torej se mi je kar dobro obnesla investicija v umetno osvetljevanje. Baje pa je treba luč na vsake pol leta zamenjati. lp Maja


bolje je če je žarnica, sploh z močjo, ki si jo navedla v enem prejšnjih postov bližje rastlini...te žarnice se ne grejejo močno. Tudi če se jo rastlina dotika je ne boš poškodovala, če le ni kakšne občutljive sorte.
Po moji oceni, pa si kupila žarnico 36w, ki je komaj dovolj za vegetacijo ene povprečno (20 cm) velike rastline. Za imitirat sonce, je potrebno mnogo veš wattov.
West
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 11 jan 2004, 20:22

OdgovorNapisal/-a CubiX » 26 jul 2005, 17:49

Nekaj primerkov žarnic za rastline: http://www.svetila.com/eProdaja/index.php/cPath/66_126

Sam nameravam osvetljiti svoje rastline z Osram Flora neonkami (Bauhaus). Zanima pa me, če kdo ve, kje bi se dobilo ceneno luč (okvir za vtaknit žarnico not) za neonsko žarnico. In to tako, ki visi s stropa.

Žarnice moram namreč namestiti en meter pod stropom, da ne bodo preveč oddaljene od rastlin. Povsod sem že videl poceni nosilce za neonke, vendar pa so vse viseče luči (fensi in lepe) precej drage.
CubiX
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 okt 2003, 12:12

OdgovorNapisal/-a Buld » 27 jul 2005, 10:28

Koliko stanejo flora žarnice v Bauhausu (sem iz Mb)?

Cenena varianta za neonsko luč so samostojne T8 "fasunge" za neonke, ki se jih dobi v Baumax-u, stanejo pa okoli 450 komad, potrebuješ eno navadno in eno s priklopom za starter. Kupiti še moraš dušilko (1500 SIT v Obi) in starter (150 SIT) in vse skupaj namontirati na nek nosilec (jaz sem uporabil desko za ladijski pod). Priklop pa je naslednji:
L (faza) -- dušilka -- neonka (1.stran) -- starter -- (neonka 2.stran) -- N (nula)
Dela ko šus! Malo težje je dobiti odsevnik, ki ga nikjer ne prodajajo in je treba malo improvizirati. Jaz sem uporabil kos trdega kartona, ki sem ga oblepil z alu-folijo.

Pa veselo na delo :lol:
Buld
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 21 mar 2005, 11:14

ciao

OdgovorNapisal/-a svedr1 » 04 sep 2005, 12:28

Vidim,da na veliko razpravljate o svetilih, torej za kakšne rože pa rabiš svetlobo? Cvetoče? fluore se ponavadi bolj uporabljajo za zelene rastline,predvsem VEGETACIJO, v primeru cvetenja pa imajo rastline rajši rdeč spekter svetlobe,odvisno koliko imaš denarja za elektriko,namreč najbolje se obnesejo pri cvetenju žarnice HPS(high pressure sodium lamp),dobiš pa jih v različnih močeh(150,75,400... W) najbolj so popularne pri vzgoji konoplje..fluore pa lahko nadomestite tisti ki jim ne zaupate z zarnico MH (metal halide)... vidim da nekdo omenja tudi folije za boljsi odsev kar vam osebno ne priporocam iz osebnih izkusenj,naj me kdo popravi ce misli drugace..veliko bolje se obnese ce je stena pobarvana z navadno belo MAT barvo..upam da pomaga,ce pa koga se kej zanima pa PVT..
didgeridooINGbreathINGkiFlowING
svedr1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 04 sep 2005, 00:21
Kraj: Ljubljana

Prejšnja

Vrni se na Pripomočki za vzgojo sobnih rastlin

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost