Zakone imamo najboljše v Evropi, izvajajo jih pa, ko se blagajna izprazni ali pa, ko tuja zemlja nekomu zadiši. Ko "Evropa" gleda naše zakone na papirju, so čudoviti. Izvajajo se po balkansko. Nekomu gre parcela v nos in te bo provociral in prijavljal, verjetno ne za to, ker te ima rad in ker ga tako skrbi, da nisi zeleno osveščen.
Moj predlog je, da se posvetuješ z odvetnikom, da ti sestavi pritožbo. Dobro bi bilo vedeti, kateri pleveli prevladujejo. Predvidevam, da bi jih dotični inšpektor moral našteti in poznati z latinskimi imeni.
Drugi predlog je, da dobiš kakega znanca, ki ima konje ali drugo živino, ogradi parcelo s pastirjem in pase. Del parcele pa daš preorati (za 500 € ti bo lahko s traktorjem veliko preoral - rajši, kot da plačaš kazen). Potem poseješ oves, drugo leto kaj drugega in se zagovarjaš s kolobarjenjem in biopridelki.
Vsekakor pa ti svetujem, da si poiščeš iz te stroke podkovanega odvetnika, po možnosti kakega znanca, da te ne bo skubil in lažno usmerjal.
Letos se boš težko izvlekel, razen, če uspeš malo zavleči postopek in že letos preorati in sejati ozimno žito. Vsaj kot dokaz dobre volje.
Glede sadnega drevja pa ne vidim vzroka za kazen, če odstraniš suhe veje, drevje pa pustiš prosto rasti. Na podeželju so tudi sto let stara drevesa, pa jih pustijo prosto rasti in nisem še slišal, da bi kdo plačal kazen.
Glej, nisem proti izvajanju zakonov. Le izvajajo naj jih na vseh področjih, ne pa da udarijo enkrat tukaj, enkrat tam, po TV pa stokajo, da jim manjka ljudi za izvrševanje.
Na koncu le eno vprašanje: Pa, kaj
se greš kmetijstvo? Ali ni bolje, da postaneš samozvani menedžer, zafuraš tri firme, pa te bomo nosili na rokah
. Alojz