Dolgotrajno gnojilo

Nasveti pri gnojenju rastlin.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Dolgotrajno gnojilo

OdgovorNapisal/-a stara » 17 jun 2006, 00:13

ojla!
zanima me kakšne so vaše izkušnje z dolgotrajnim gnojilom za balkonske rože.
letos sem prvič posk.s tem vzela sem od compo sane 6 mesečno gnojilo.če je kdo poskusil,me zanima ali so boljši rezultati kot s klasičnim enotedenskim gnojenjem ter zanima me tudi če je potrebno dognojevati ali mislite da zadostuje 6 mescev.
ker mi je ostalo od lani gnojilo(za tedensko gnojenje),trenutno ne vem imena,eno je za bujno rast eno za cvetenje,me je zaćudlo to ko sem gor prebrala da lahko z njim gnojim tudi če so rože založene z dolgotrajnim gnojilom.sam to dvomim.
no prosim za vaše izkušnje in upam da mi bodo rožce rastle,vam pa vsem želim veliko uspeha in veselja v teh poletnih dneh ko nam lepšajo dom in okolje ter nas razveseljujejo.
papa
stara
Guru
Guru
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 avg 2005, 22:25
Kraj: ptuj

OdgovorNapisal/-a stara » 19 jun 2006, 18:10

prosim za vsaj kak odgovor!
hvala
stara
Guru
Guru
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 avg 2005, 22:25
Kraj: ptuj

OdgovorNapisal/-a vita » 19 jun 2006, 19:59

Jaz dam večmesečnega ob sajenju v zemljo, potem dnevno majhno dozico tekočega zalivanja (v začetku za rast, potem za cvetenje), pa še koprivni pripravek pripravljam, pa rože rosim z gnojilom za tekoče zalivanje, pa so krasne. Zdi se mi, da vse to komaj zadostuje za vse to cvetenje. Ne pretiravam, samo redno dajem gnojila, saj je zemlja po moje čisto prazna. Vsa leta delam tako in imam prekrasne rože.
vita
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 27 apr 2006, 23:44

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 20 jun 2006, 10:25

Jaz dognojujem z Osmocote tabletkami. Prvi mesec po sajenju nič, potem dodam tabletke in včasih še jeseni malce dognojujem s kakšnim tekočim na en teden.
Se zelo dobro obnese.

LP

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a megi » 20 jun 2006, 14:18

VITA a prosim zaupaš :
kakšen je odmerek dnevnega gnojila in kako pogosto jih rosiš z listnim gnolilom in koprivovim pripravkom.
Hvala in lep pozdrav
megi
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 09 jun 2005, 13:58
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a ns » 20 jun 2006, 14:52

Tudi meni so izkušnje pokazale da je dolgotrajno gnojilo za cvetoče lončnice premalo, zato jih en mesec po sajenju začenjam dognojevati z enim od tekočih gnojil. Z ezultatom sem zadovoljna.
ns
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 20 jun 2005, 12:42
Kraj: Ob morju

OdgovorNapisal/-a vita » 20 jun 2006, 18:05

Vsak dan zjutraj dam en zamašek tekočega gnojila v 5 litrov vode in s tem zalivam. V začetku s tistim gnojilom za zelene rastline, zdaj že mešam (en dan za cvetenje, drugi dan za rast). Uporabljam pa ta gnojila, ki jih kupim pač v vrtnariji. Koprive imam namočene v vodi in nato tudi to vodo oz. gnojilo uporabljam tako kot tisto tekoče, samo takrat dodajam samo to t. i. koprivno vodo. Približno enkrat na teden pa jih tudi pršim po listih in tako, kot je to navodilo na tekočih gnojilih. Gre takoj v liste in se odlično obnese, delam pa to zvečer. Malo se poigravam, to mi je v užitek in rože res lepo rastejo. Tako že nekaj let.
vita
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 27 apr 2006, 23:44

OdgovorNapisal/-a megi » 21 jun 2006, 07:04

Vita, najlepša hvala za pojasnila.
Želim ti še veliko lepih rožic.
megi
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 09 jun 2005, 13:58
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a stara » 30 jun 2006, 22:28

hvala vam vsem!
se pravi četudi sem dodala v zemljo dolgotrajno gnojilo lahko dodam v vodo za zalivanje tekoče gnojilo za cvetenje ,rast.?ne bo prevelika koncentracija gnojil?
jaz sem mislila da bo to gnojilo dovolj,ampak z rastjo pa nisem zadovoljna,v splošnem sem zelo obupana.in ne vem ali nisem dovolj zmešala gnojila al kaj.lani sem gnojila samo z tekočimi gnojili,1x tedensko pa so bile prečudovite,zdaj pa groza.
v čem pa je sploh smisel dolgotrajnega gnojila če še moraš dognojevati????pol je to dodaten strošek samo.
pomagajte še mi razvozlati ta problem ker bi rada pravi čas postavila na noge moje rožce.
se opravičujem za teženje,sam več glav več ve,vi se pa spoznate na vse!
pa veliko uspehov nasploh!
stara
Guru
Guru
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 avg 2005, 22:25
Kraj: ptuj

OdgovorNapisal/-a vita » 01 jul 2006, 07:59

Tista zrnca so samo dopolnilo zemlji, ki je po mojem mnenju povsem prazna. Njihov učinek je dolgotrajen. Eno leto sem namreč kupila tiste storžke, v katerih so zlepljena zrnca za cvetenje in sem jih naslednjo pomlad pobirala neizrabljena iz zemlje, kar pomeni, da ni nič pomagalo.
Jaz dognojujem redno s tekočimi gnojili (tudi v zemljo sem ob sajenju dala to dolgotrajno gnojilo), pogosto namesto tekočih gnojil uporabljam pripravek iz kopriv. Na začetku delam to intenzivno, potem pa nkoliko manj. Rože kar buhtijo, je pa res, da sem jih kupila v dobri vrtnariji in sem jih postavila na prava mesta. Za to sem rabila kar nekaj časa, da sem ugotovila, kje kupiti in kam kakšno namestiti. Enkrat sem na tržnici kupila rožice z zapečenimi koreninami in so celo leto životarle, na koncu sem ugotovila, da sploh niso prebile tistega obroča iz začetnega lončka.
vita
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 27 apr 2006, 23:44

OdgovorNapisal/-a muha » 01 jul 2006, 14:44

vita je napisal/-a: je pa res, da sem jih kupila v dobri vrtnariji in sem jih postavila na prava mesta. Za to sem rabila kar nekaj časa, da sem ugotovila, kje kupiti in kam kakšno namestiti. Enkrat sem na tržnici kupila rožice z zapečenimi koreninami in so celo leto životarle, na koncu sem ugotovila, da sploh niso prebile tistega obroča iz začetnega lončka.


Se povsem pridružujem!

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica


Vrni se na Gnojila

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron