Evo še ene par navodil o sajenju balkonskega cvetja!
Korak 1:
Stara cvetlična korita pred nasaditvijo očistimo oz. operemo.
Korak 2:
- navadno cvetlično korito: na luknjice položimo koščke razbitega lončenega lončka za drenažo (preprečimo zamašitev luknjic z vodo in s tem zastajanja vode).
- korita z vodno rezervo: najprej namestimo pregrado, ki loči rezervoar od rastišča ter posodico, v kateri se bo nahajala naprava za merjenje količine vode, v katero nikoli ne natakamo vode!!! Korita z vodno rezervo zalivamo izključno po koritu.
Korak 3:
Priporočeno je sajenje v že pripravljene neokužene substrate, sestavljene iz različnih mešanic šot ter z določeno vsebnostjo glinenih delcev, ki preprečujejo izsušitev. V isto korito sadimo rastline z vsaj približno enakimi potrebami. V prodajnih centrih lahko kupimo že pripravljene specialne substrate za naslednje skupine: pelargonije, surfinije, fuksije, vse ostale pa lahko sadimo v substrat za balkonsko cvetje.
Korak 4:
- med substrat primešamo za začetek počasi topna gnojila za obdobje treh mesecev in jih zamešamo med zemljo. Držimo se navodil proizvajalcev napisanih na škatli.
Korak 5:
Pred saditvijo razpostavimo rastline po koritu in se prepričamo, če je razvrstitev res pravilna ali jo je potrebno še nekoliko preoblikovati.
Korak 6:
Pri sajenju zemljo v koritu odstranimo z roko ter rastlino posadimo v jamico enako globoko, kot je bila v lončku ter jo narahlo pritisnemo navzdol. Korito ob koncu sajenja rahlo potresemo, da pridejo korenine povsod v stik z zemljo. Hkrati se tudi zemlja enakomerno razporedi po celi površini.
Korak 7:
V primeru, da smo v zasaditev vključili plezalke, jim ob sajenju odstranimo palčke, jih hkrati razpredemo ter skozi rastno obdobje usmerjamo njihovo rast tako, da ne prepletejo celega korita in tako ne zamorijo ostalih rastlin..
Korak 8:
Ob koncu saditve korito z blago škropilno šobo zalijemo z vodo k rastlinam.