Živjo!
> Ficus microcarpa 'kimmen'.
Pa vendarle ni bilo tako težko, ne? Microcarpa torej.
O "mama" bonsaju je že bilo nekaj povedanega, tako da ne bi o tem. Upam, da je bila posredi (tudi) tipkarska napaka in ne (le) ignoranca, ki je pri naših cvetličarjih in drevesničarjih še kako pereč problem.
> Glede oskrbe bonsaja in pa seveda ostalih rastlin
> (zalivanje, gnojenje, pršenje) se lahko brez skrbi
> zanesete na
http://www.zalivalcek.com.
Ehm, ne. Niti slučajno. Oskrba na daljavo se ne obnese niti pri navadnih lončnicah, kaj šele pri bonsajih. Če se bo kdo zanašal na zalivalčka, ima velike možnosti, da mu drevo propade.
> Izidorja Goloba, Bonsaj - miniature v posodah.
Kdor bo bral (& gledal) tole in vzel stvari zares, nikoli ne bo vedel, kaj je bonsaj.
Na koncu naj g. Dušana H. še spomnim, da ga je Klavdija povprašala po mnenju o _kvaliteti_ ponujenega drevesa. Naj se še tako trudim, v odgovoru mnenja o kvaliteti ne najdem.
Klavdija:
> Bi mi lahko dal nekaj osnovnih napotkov?
> Kdaj je najprimernejši čas za posege na rastlini,
Za tako radikalne je najprimernejši čas zgodnja pomlad, ko se popki že napnejo, a še ne odganjajo. Panešpljo (mimogrede: katere vrste je? horizontalis?) najprej presadi v večji lonec in ji z vsakim presajanjem korenine oblikuj tako, da bo naposled primerna za presaditev v nizko bonsajsko posodo. Pozimi, ko se tudi čez dan temperatura ne dvigne nad nič stopinj, rastlino postavi v zavetrje, pa bo. Če jo pokriješ s polivinilasto vrečko, bo tudi zadovoljna. Sicer je lahko na prostem ves čas. Ne pozabi je zalivati tudi pozimi. Sicer mnogo manj, a čisto brez vode ne gre.
> ki naj bi bila potem zunanji (a ne?) bonsaj
Zunanji, ja. Naj ti zaupam skrivnost: notranjih bonsajev sploh ni
. Vsi so zunanji. No ja, nekatere je treba čez zimo bolj varovati, a to je vse. Ko so razmere ugodne, morajo biti vsi zunaj.
J.